آیا مدل بازاریابی شبکه ای جوابگو هست؟

1

یک دوست قدیمی پرسید: “آیا مدل بازاریابی شبکه ای جوابگو هست؟ من در جریان تمام موفقیت ها و چالشهای تو از زمان شروع کار در سال ۲۰۰۴ که وارد این تجارت شدی تا سال ۲۰۱۰ که در این تجارت به صورت تمام وقت مشغول کار شدی، هستم. الان واقعا فکر میکنی که این مدل تجارت جواب میده؟ و یا فقط برای افراد سخت کوشی مثل تو است، شاید به صورت کلی برای همه جوابگو نیست؟”


در جواب  چند ثانیهای  به ۱۳ سال پیش زمانی که به این تجارت پیوستم؛ برگشتم. خدای من، چقدر رشد کردم، متحول شدم و در این  سالها چقدر آدم متفاوتی شدم.  بابت هیچ کدوم از لحظه هایی که توی این سالها داشتم پشیمون نیستم. تجربه هایی که داشتم نشان میده که من اکنون چه کسی هستم.   بهش گفتم: این مدل تجارت جواب میده ، مدل بازاریابی شبکه ای ناب ترین مدل٬ واقعی و نزدیک ترین مدل کار و تجارت به طبیعت انسان است. در این مدل برای موفقیت باید ابتدا به دیگران کمک کنید تا آنها موفق بشوند، برای موفقیت در سطوح بالا باید جامعه و تیم خود را ارتقاء بدید. و در بازیهای بزرگتر تمام شرکت رو ، و باید برنده ها و افراد موفق بیشتری رو بوجود بیاری تا بتونی واقعا موفق بشی .


در این مدل برای موفقیت های بلند مدت شما باید شخصا توسعه بیابید و از خواسته های نفس و منیت بگذرید و گام در مسیر رسالت درونی بگذارید.. در غیر این صورت شما همه چیز را از دست میدهید .


این مدل یک رسالت و هدف است برای رسیدن به سطوح والای انسانی. در یک جایی خیلی بزرگتر از شما، درآمد شما و خانواده شما میشود و در حد جوامع، ملتها و حتی جهان تاثیر میگذارد. و اگر شما و سطح صداقت و اینتگریتی شما با آن  و قبل از آن رشد نکند ، شما همه چیز را از دست میدهید و از همه چیز عقب خواهید ماند. بازاریابی شبکه ای ناب ترین و ارزشمند ترین سبک ایجاد درآمد است. به هر حال خیلی ها به اوج موفقیت نمیرسند، شرکتها شکست میخورند. نه به این دلیل که این تجارت جوابگو نیست فقط به این دلیل که افراد نمیخواهند از منیت و خودخواهی های نفسانی خود عبور کنند .آنها فراموش میکنند که این یک رسالت و هدف والاست و نه فقط هدف برای پول و دارایی و ثروت. به هرحال همه اونها را هم به دست می آورید و توی مسیر راه پاداشها و درامدهای زیادی را دریافت خواهید کرد. اما اینها هدف نیست. کمپانی ها در مسیرمنیت و خودخواهی های نفسانی لیدرها اداره و مدیریت میشوند و این باعث سقوط شرکتها می شود .مردم شکست می خورند. رشد درونی خود را متوقف میکنند. و به دنبال جواب و موفقیت بیرون از خودشون در جستجو هستند. اونها فکر میکنند رمز موفقیت شون گرفتن لیدر بعدی، گسترش تیم، باز کردن تیم در کشورهای جدید و یا پیاده سازی سبک جدید آموزشها، ایجاد ابزار جدید بازاریابی ، نرم افزارها، برنامه ها و آموزشها و یا اخراج لیدرهایی که درآمد بالا دارند، هست. و با همه این ها هر چه سریعتر سقوط میکنند. افراد فراموش کرده اند که پاسخ اصلی در درون تک تک ماست. این یک تجارتی قلب محوراست، که شما برای بزرگ شدن باید با خود واقعی تون روی قلب و احساس آدمها تاثیر گذار باشید و باعث بشید از شما الهام بگیرند تا برای زندگی و جامعه خودشون قدمی بردارند.


ولی آنها این صنعت زیبا، جامعه رشد و توسعه فردی، خانه ای از جشن و سرورو شادی را که در محور خانواده ها٬ دوستیها و رفاقتها ساخته میشود را تبدیل به ارتش فروش بی قید و شرطی کردند که تمرکزش برای گرفتن مردم به انجام کاری که دوست ندارند هست. ورودی جدید بگیرند، رقابت میکنند، فروش را کنترل میکنند، افراد را کنترل، اجبار، زور و حکومت میکنند، خصومت حرص و آز و نفرت می ورزند که نتیجه آن ایجاد دسته ای از دزد هایست که حاضر به انجام هر کاری برای رسیدن به هدف های مادی و مالی هستند.


هیچ محدودیتی در پیشرفت  انسان در سطوح والای انسانی و یا سقوط و نزول انسان وجود ندارد.و خدای من، من هر دو طرف این معادله را دیدم و به جرات میتونم بگم یک طرف معادله باعث رسالت افراد و جامعه ها و روی دیگر باعث نزول و آسیب جدی به افراد و جامعه و این صنعت میشود. این نتورک مارکتینگ نیست که جواب نمیدهد. نتورک مارکتینگ برای شرکتهایی که در مسیر منیت لیدرها و مدیریت های خودخواهانه شرکتها هست جواب نمیدهد و به شکست می انجامد.این مدل با ارزش است و کار می کند. فقط اگر ما می دانستیم که چگونه از آن استفاده کنیم.   همچنان که به بیرون پنجره به پرتو های نور چشم دوخته بودم، چهره تک تک لیدرها تیم را بخاطر آوردم. لحظه دیدن برق در نگاه تک تک شون در اولین ملاقات در شهرها و کشورهای مختلف، که نشانه خواسته ها ، تعهدها و آرزوهایشان بود . برق عشق و آرزو در چشمهای آنها به من میگفت که در زندگیشان استوار ومتعهد هستند. افرادی منحصر به فرد که من متعهد بودم گوهر درونشان را در مسیر رشد این تجارت کشف و به آنها نشان دهم. همون لحظه بود که من عاشق این صنعت شدم. تا بتونم آن رهبری باشم که با آرزو های مردم زندگی میکند و الهام بخش آنها برای رسیدن به اهدافشان باشم و جوامعی قدرتمند و شاد در کنار هم با هم بسازیم. و این جاییست که انرژی کائنات در آن جاریست .
ماریا   در دوره های آموزشی دیجیتال نتورک مارکتینگ و زنان در تجارت با ما باشید.    

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *