وقتی ما خودمون رو ترک میکنیم…

confused-woman-leaning-on-the-counter-bar

خیلی هامون کودک درون مون رو تو متروکه ای رها کردیم!! ترکش کردیم و همه کاری میکنیم که بهش توجه نکنیم. وقتی هم که باهاش رو در رو میشیم تنفر.. خشم..انتقاد.. احساس گناه..

نشانه های کسی که خودش رو دوست نداره.. و خودش رو ترک کرده:

 صرف زمان بیشتر ی روی تلفن و چت، فضای مجازی، کتاب، کار، بچه ها و یا هر چیزی که حواسش رو پرت کنه و نذاره با خودش، احساسات و افکارش تنها باشه. به طور کلی توجه کردن به بقیه و هرکاری و نادیده گرفتن خودش.
حتی کارهایی که برای دیگران انجام میده، زمانی که برای دیگران میزاره و چیزایی که به دیگران میبخشه بیشتر هست تا برای خودش. همیشه در اختیار مردمه طوری که هیچ وقت درمقابل تقاضاهاشون نه نمیگه! و باز هم خودش رو نادیده میگیره!
از خودتون بپرسین… آیا این کارهای که واسه مردم انجام میدین برای لذت بردن و احترام و خدمت به خودتون و کمک کردن به اون هاست یا برای اینکه اونا رو تحت تاثیر قرار بدین و تاییدی و توجه ای که شما از خودتون دریغ کردید رو از اونا دریافت کنین؟ شما واسه خودتون این کارا رو نمیکنین؟ و در بیشتر مواقع تو این مسائل خودتون رو فدا میکنین، فاصله میگیرین و به خودتون آسیب میزنین…

انتقاد، انزجار و تنفر شدید نسبت به دیگران.. و نداشتن حس بخشش .
:مدام مورد توهین، بی احترامی، سواستفاده مالی، احساسی، لفظی، اخلاقی… و غیره آدم‌های سو استفاده کننده قرار میگیرید.
ترک کردن درونی – گاهی اینو به طور فیزیکی اطرافش میبینید! اون به خودش و حتی چیزایی که بهش تعلق داره اهمیتی نمیده و هوای خودش و اونا رو نداره! اتاقش، ماشینش، لباساش، ظاهرش، حتی بچه هاش و… اگر ماشین، خونه و ظاهر شما ممکنه مرتب و تمیز هست.. از خودتون بپرسین آیا هر کدوم از اونا رو به خاطر اینکه خودتون رو دوست دارین انجام میدین؟ یا به خاطر اینکه بقیه رو تحت تاثیر و تایید قرار بدین؟ آیا اینو به خاطر خودتون انجام میدین و یا باز به خاطر بقیه؟

و آخر اینو تو نتایج خودتون میبینین! از بین بردن موفقیت در کسب و کار و پول درآوردن، روابط پر حاشیه و جنجالی، خراب کردن عشق و هر چیز دیگه.

اگر فکرش رو بکنید چطور میتونید اجازه بدین جهان و کائنات ازتون مراقبت کنه، سعادت و عشق و شادی به براتون فراهم کنه، زمانی که با خودتون عصبانی هستین، خودتون رو سالهاست دارید تنبیه میکنید، ترک کردید و نادیده گرفتید و به طور ناخودآگاه باور میکنید که لیاقتش رو ندارید!

چطور میتونید اجازه بدید اطرافیان تون شما رو دوست داشته باشند، کائنات شما رو دوست داشته باشه و برای شما فراهم کنه؟ شما بطور ناخداگاه اجازه نخواهی داد!

دوست نداشتن، ترک درونی، نادیده گرفتن و یا تنبیه کردن خودتون میتونه در سطوح مختلفی باشه..! شما ممکنه خودتون رو در اون حد هم نادیده نگرفته باشید! ولی همیشه امکانش هست که بیشتر خودتون رو دوست داشته باشید!

دارایی شما همیشه برابر با مقداری که برای خودتون ارزش، علاقه و عشق میدید! کار اصلی که باید انجام بدید بیرون از شما نیست بلکه درون شماست! اقدامات درونی شما رو کمک میکنه زندگی که دوست دارید و لیاقتش رو دارین خلق کنید.

از خودتون بپرسین امروز چقدر از چیزی که بدست میارید، میزان رضایت و لذت در روابطتون با آدمایی که دوستشون دارید، و یا ارتباطتون با پول میتونه انعکاسی از نوع رابطتون با خودتون باشه؟! و چه کارهایی میتونید برای بهبودش انجام بدید؟!

یادتون باشه که عشق حق طبیعی و مادرزادی شماست! نیازی نیست اونو بدست بیارین! شما ابدی هستین و عمیقا دوست داشتنی!

ماریا

برای ثبت نام در دوره “زنان در تجارت” اینجا کلیک کنید.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *